Tip na výlet - nejlépe dochované barokní divadlo na světě — InterSono SG a.s.

ART of TECHNOLOGY

Česky English
Úvod , Aktuality, Tip na výlet - nejlépe dochované barokní divadlo na světě

Tip na výlet - nejlépe dochované barokní divadlo na světě


Až zavítáte na svých letních toulkách do malebných Jižních Čech, nezapomeňte se zastavit na zámku Český Krumlov – součásti světového dědictví UNESCO.

Nejlépe dochované barokní divadlo na světě (budova, jevištní technika, kulisy, kostýmy, repertoár, hudební knihovna) je součástí prohlídkových tras hradu a zámku, který patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i rozlohou k nejvýznamnějším evropským památkám.

Prohlídka perfektně zachovalé, dosud funkční a velmi sofistikované jevištní techniky z dob baroka je opravdu neopakovatelným zážitkem.

V roce 1766 bylo na krumlovském zámku slavnostně otevřeno barokní divadlo, které se dochovalo v původním stavu včetně jevištní techniky, kulis, kostýmů a dekorací. K raritám patří osvětlovací misky, jimiž bylo možné během okamžiku ozářit nebo zatemnit celé jeviště, létající vůz, vodotrysk či stroj na výrobu vlnobití, blesků a hromů. Neopakovatelné kouzlo historického města nad zákrutami řeky dotváří spleť křivolakých uliček v podhradí s cennými středověkými a renesačními domy. Symbolem města a výrazem jeho bohaté historie i výtvarné krásy je pestrobarevná renesační zámecká věž.

Více informací o prohlídkové expozici naleznete na oficiálních stránkách zámku Český Krumlov.
Admin Soubory © Intersono SG a.s. | Hasičská 551/52, Ostrava | tel: 595 782 048 | fax: 595 782 051 | office@sado.cz | vyrobila: MediaFabríca
   Registrovat