Nová technika pro kino Centrum v Havířově — InterSono SG a.s.

ART of TECHNOLOGY

Česky English
Úvod , Aktuality, Nová technika pro kino Centrum v Havířově

Nová technika pro kino Centrum v Havířově


Naší aktuální zakázkou, kterou právě realizujeme, se stala dodávka a montáž kinotechniky pro havířovské kino Centrum. Zůstane zde zachována 35 mm projekční systém, přibyde projekce standardu DCI s možností 3D promítání!

Intersono zde realizuje rovněž ozvučení kina, včetně slaboproudých rozvodů a audiotechniky.

 • původní podoba kina

  Nová technika pro kino Centrum v Havířově — původní podoba kina

  původní podoba kina
 • původní podoba kina

  Nová technika pro kino Centrum v Havířově — původní podoba kina

  původní podoba kina
 • původní podoba kina

  Nová technika pro kino Centrum v Havířově — původní podoba kina

  původní podoba kina
 • Nová technika pro kino Centrum v Havířově —

Milovníci filmů dnes vyžadují kvalitní digitální zvuk, obraz a promítání v 3D. V opačném případě hrozí malým kinům ve městech zánik. Klasické celuloidové filmové pásy končí, a distributoři je chtějí do dvou let nahradit digitálními nosiči. To si uvědomila i havířovská radnice a aby obyvatelé nemuseli za kvalitou jezdit například do Ostravy, rozhodli se pro celkovou rekonstrukci kina Centrum.

Předpokládá se komplexní rekonstrukce a dispoziční úprava interiéru na malý a velký kinosál, který umožní promítání 3D filmů.

Kino Centrum zahájilo svůj provoz již v roce 1967 a od té doby v něm nebyly provedeny žádné opravy, proto je zřejmé, že současný stav kina již nesplňuje náročná kritéria komfortu pro diváka. Kromě velkého kinosálu se mohou návštěvníci těšit na DVD kavárnu, kde budou promítány filmy na plazmových obrazovkách. V druhém podlaží bude výstavní síň a galérie a v suterénu klub. Provedena bude i rekonstrukce vzduchotechniky a elektroinstalace, výměna oken, střechy a kino bude mít i novou fasádu.

Celá akce byla slavnostně zahájena 1. února, termín dokončení připadá na podzim příštího roku. Náklady na přebudování se mají vyšplhat na víc než 120 miliónů korun. Část nákladů pokryje dotace z EU.

 
Admin Soubory © Intersono SG a.s. | Hasičská 551/52, Ostrava | tel: 595 782 048 | fax: 595 782 051 | office@sado.cz | vyrobila: MediaFabríca
   Registrovat